ბათუმის საავტორი კინოს საერთაშორისო ფესტივალი – BIAFF წელს უკვე მეათედ აიღებს სტარტს.

13-20 სექტემბერის განმავლობაში ფესტივალის პროგრამით დაგეგმილი ღონისძიებები მოიცავს მხატვრული, დოკუმენტური და მოკლემეტრაჟიანი ფილმების ჩვენებებს და მასტერკლასებს. კინოჩვენებები გაიმართება როგორც კინოთეარტ “აპოლოში”, ასევე ღია ცის ქვეშ და მასზე ნებისმიერ მსურველს უფასოდ შეუძლია დასწრება, წინასწარი რეგისტრაციით, ვინაიდან დარბაზში მაყურებლების რაოდენობა წინასწარ განსაზღვრულია.

კინოფესტივალი თანამშრომლობს ევროპის კინოაკადემიასთან  და წელსაც ნაჩვენები იქნება EFA-ს (European Film Academy) მოკლემეტრაჟიანი ფილმების პროგრამა.

გარდა ძირითადი ღონიძიებებისა, კინოფესტივალის ორგანიზატორები ყოველწლიურად აცხადებენ სხვადასხვა კონკურსებს კინომოყვარულებისთვის. წინა წლების მსგავსად წელსაც გამოცხადდა ბლოგერების კონკურსი და ფოტო/ვიდეო ნამუშევრების შერჩევა სლოგანით „I LOVE BIAFF / მე მიყვარს BIAFF“.

ჟიური და საკონკურსო და არასაკონკურსო სექციებში მონაწილეები უკვე შერჩეულია.

არასაკონკურსო სექციაში “ქართული პანორამა” ნაჩვენები იქნება 5 ქართული ფილმი:

1. Lineof Credit, Nutsa Alexi-Meskhishvili, Georgia, 2014, 85 min.
2. Iam Beso, Lasha Tskvitinidze, Georgia, 2014; 92 min.
3. Solomon,Zaza Khalvashi, Georgia, 2015; 70 min.
4. Brother,Thierry Grenade/Téona Grenade, France/Georgia, 2014; 94 min.
5. SomaaliCaptives, Levan Adamia, Georgia, 2015;60 min.

საერთაშორისო მხატვრული ფილმების სექცია
Brother Dejan, Bakur Bakuradze,
Russia/Serbia,2015, 113 min.

საერთაშორისო დოკუმენტური ფილმების სექცია
Double Aliens, Ugis Olte, Latvia/Georgia,2015; 60 min.

საერთაშორისო მოკლემეტრაჟიანი ფილმების სექცია

1. Osegavar, Tato Kotetishvili, Georgia, 2015; 8 min.
2. Preparation, Giorgi Tsilosani, Georgia, 2015; 20’18 min.
3. Waste Land, Levan Lomjaria, Georgia, 2015; 31’41 min.
4. Bear, Avtandil Chachibaia, USA, 2015; 10 min.

საერთაშორისო კონკურსი –  მოკლემეტრაჟიანი ფილმები წარმოდგენილი იქნება 25 ფილმი:

1. Osegavar, Tato Kotetishvili, Georgia, 2015; 8 min.
2. Preparation, Giorgi Tsilosani, Georgia, 2015; 20’18 min.
3. Waste Land, Levan Lomjaria, Georgia, 2015; 31’41 min.
4. Bear, Avtandil Chachibaia, USA, 2015; 10 min.
5. Adam, Yuliya Hanchar, Belarus, 2014; 34min.
6. Carousel, Nikon Romanchenko, Ukraine, 2015; 15 min.
7. Catkins, Alexander Derby, UK, 2015; 9’33 min.
8. Chiaroscuro, Daniel Drummond , USA/Brazil, 2014; 7’48 min.
9. Flankers, Justin Oakey, Canada, 2014; 14’10 min.
10. Fragmentation, Anna Ovanesova, Russia, 2015; 12min.
11. My Bonnie Butterfly, Lily Dong, UK, 2015; 8’31 min.
12. Old, María CristinaPérez, Columbia, 2014; 9’20 min.
13. People on Earth, Ksenia Chertovic, Belarus, 2015; 15 min.
14. Rate Me, Fyzal Boulifa, UK, 2015; 15 min.
15. Seventh Heaven, Or Tilinger, Israel, 2014; 10’30 min.
16. Slaughterhouse, Behzad AZADI, Iran, 2015; 24 min.
17. Sweet Home, Nuno Baltazar, Portugal, 2014; 14’53 min.
18. Taprobana, Gabriel Abrantes, Portugal/Sri Lanka/Denmark 2014,24 min.
19. The Chicken, Una Gunjak, Germany/Croatia 2014, 15 min.
20. The Other Side of the Water, Resul Sakinmaz, Turkey, 2015; 18’44 min.
21. The Translator, Emre Kayis, Uk/Turkey, 2014; 23 min.
22. The Vast Landscape – porcelain stories, Lea Vidakovic, 2014,Croatia; 11 min.
23. Violoncello, Olesya Morgunets-Isaenko, Ukraine, 2014; 23’10min.
24. What the night brings, Lea Triboulet, Bosnia and Herzegovina,2014, 20’12 min.
25. Within, NatáliaAzevedo Andrade, Portugal/Hungary, 2015; 3 min.

კინომოყვარულები მოუთმენლად ველით “ხავერდოვან სეზონს” ბათუმში.

Leave a Reply